Історія нашого закладу

ПИРЯТИНСЬКИЙ

ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ   “БЕРІЗКА»

Де ранку перший промінець

На землю ніжно ліг,

Там, ніби сонця посланець

Садочок наш з’явивсь.

Н.Рубальська.

По вулиці Абаканській, 54 у пишній зелені дерев, де не набридає гул машин, де у ранковій тиші лунає щебетання пташок, 20 липня 1964року був відкритий ясла-садок «Берізка».

Про малюків, по-материнськи, почав турбуватися дружній колектив. Кількість його складала 40 чоловік, з них педагогічного персоналу – 19.

Дошкільний заклад розпочав свою роботу із 8 груп, з них – 5 дошкільних та 3 ясельних. Також в садку працювала цілодобова група, в якій діти перебували з понеділка по п’ятницю.

Дітей налічувалося 280 чоловік при нормі 130.

Завідуючою дошкільного закладу була  Півторацька Віра Миронівна.

У 1984 році очолила колектив Попович Ніна Михайлівна. Під її керівництвом працювали тоді  ініціативні люди. Колектив завжди перебував у творчому пошуку. Особлива увага приділялася фізичному та розумовому розвитку дітей.

У 1993 році завідуючою ДНЗ призначена Луценко Валентина Григорівна. Під її керівництвом змінюється оформлення дитячого садка, оновлюється навчальний процес. Високий рівень педагогів підтверджується на конкурсах вихователів, ярмарках – виставках педагогічних технологій, та на дитячих конкурсах.

З 1995 року до 1997 року різко знижується контингент дітей. Внаслідок цього у липні 1995 року ліквідовується підготовча група.

У черні 1997 року припиняє діяльність ясельна група. У листопаді 1997 року – садова група і за цей час скорочується у дитячому садку 3 групи.

Але навчально- виховний процес набирає нових обертів. Впроваджуються нові форми роботи з дітьми, починають працювати гуртки.

Відчувають діти, добре знають і їх батьки, якою великою увагою, материнською любов’ю і ласкою оточені малюки в стінах садочка. Тут їм тепло, по – родинному затишно. Зажди весело і цікаво. Тактовні й уважні вихователі щодня «сіють» у дитячих серденьках зерна добра, ласки і краси.

2017рік.

З початком реформування галузі освіти, педагоги ЗДО «Берізка» , реалізовуючи державну політику, об’єдналися навколо єдиної мети щодо особистісного розвитку дитини.

Педагогічний колектив  активно працює над впровадженням нових методів і форм організації освітнього процесу спрямованих на розвиток компетенцій дошкільників.

Пріоритетними для вирішення освітніх завдань кожного розділу програми  стають наступні форми організації роботи з дітьми: інтегровані, комплексні, предметні заняття; підгрупова робота, проблемна ситуація, самопрезентація тощо. Все це відбувається у виключно специфічно дитячих видах діяльності: спілкуванні, грі, художньо-естетичній діяльністі, здоров’язберігальні     та пізнавально-дослідницькій діяльністі. У всіх вікових групах створено розвивально предметне середовище. Велика увага приділяється вільній грі дітей. Основним принципом побудови освітнього процесу є- зорієнтованість на освітній результат.

Творчий колектив постійно  веде пошуки нового, цікавого і різноманітного матеріалу, щоб досягти якомога більших результатів у справі навчання, виховання і розвитку особистості майбутніх  громадян України.

З оновленням освітнього процесу , оновлюється і сам заклад: осучаснюються ігрові майданчики та групові кімнати. Колектив закладу бере активну участь у громадських проєктах.

«Берізці» є чим пишатися, бо у садочок діти йдуть із радістю,

а це - найвища нагорода за працю.