Методична робота

Заклад дошкільної освіти здійснює освітню діяльність  відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Статуту Пирятинського ЗДО "Берізка"

Зміст освітнього процесу в закладі визначається Базовим компонентом дошкільної освіти. Реалізація освітніх  завдань  здійснюється за допомогою освітніх програм на засадах особистісно-орієнтованої моделі організації освітнього процесу.

Методична робота та робота методичного кабінету спрямована на формування професійної компетенції, збагачення інтересів, задоволення духовних і професійних потреб педагогів.

Впроваджуючи інноваційні технології в практику роботи з дітьми, педагоги проводять тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, сюжетно-динамічні заняття в залежності від основних ліній розвитку Програм «Дитина» та «Впевнений старт».

Про ефективність роботи свідчять проведені тематичні вивчення та  анкетування  педагогів, що дозволило побачити професійний рівень і педагогічну позицію, зацікавленість і особисте ставлення кожного вихователя і колективу вцілому  до проблем та перспективи розвитку ЗДО .

За результатами діагностування встановлено, що діти швидше та краще сприймають інформацію з використанням інноваційних технологій, а ніж традиційно.

Для вирішення завдань, спрямованих  на вдосконалення кваліфікації та професійної майстерності педагогів ,  в дошкільному закладі  проводяться масові (педради, педагогічні читання, семінари, семінари-практикуми, консультації), групові (методичні об’єднання, школи передового педагогічного досвіду, наставництво)та індивідуальні (самоосвіта) форми методичної роботи.

Працюючи з педагогічними кадрами, використовуються як традиційні, так і нетрадиційні форми роботи.

З метою підвищення фахового рівня вихователів методистом надаються консультації, як  за вимогою педагогів так і за власним планом.

Для вдосконалення освітньо-виховного процесу   проводяться колективні перегляди роботи вихователів, взаємовідвідини.

Педагогічний колектив постійно  бере участь у районних методоб’єднаннях - спільних семінарів між початковою школою та ЗДО по питанню наступності у роботі.

Дошкільний навчальний заклад працює за художньо – естетичним напрямком, тому велика увага приділялася креативному розвитку дошкільників.