Освітні програми на 2022/2023 навчальний рік

Комплексні, спеціальні програми Парціальні програми (схвалені МОН України, регіональні)

· Комплексні
- «Дитина» освітняпрограма для дітей від 2 до 7 років науковий керівник Огнев᾽юк В.О., Лист ІМЗО від 14.07.2020 № 22.1/12-Г-572, Лист МОН від 23.07.2020 № 1/11-4960.

· Парціальні
-«Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку" навчально-методичний посібник для дошкільних навчальних закладів /Н.Гавриш, О. Саприкіна, О.Пометун; (лист від 25.07.14 №141\12-г-1356)

-«Світ у картинах художників», методичний посібник до альбому розвивальних завдань для дітей 5-7 років . Упорядкування та редагування Шелестової Л.В. "Академія неперервної освіти" (протокол №2 від 23.02.2017р.)
-«Україна – моя Батькіівщина», програма з національно – патриотичного виховання дітей дошкільного віку за загал.науков.редакцією Рейпольської О.Д.,авторський колектив Каплуновська О.М.,Палець Ю.М.,Кичата І.І., Протокол №3 від 21.06.2022 зареєстр. у Каталозі за № 1.0009-2022.

Освітня програма для дітей від 2 до 7 років " Дитина"

Науковий керівник пректу: В.О.Огневюк, ректор Київськ НАПН ого університету імени Бориса Грінченка, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України.

Програма містить орієнтовний зміст виховання і навчання дітей віком від трьох до семи років, метою яких є становлення особистості дитини через розвиток її психічних процесів.

Програма спрямована на гуманізацію виховного процесу; узгодження колективних, групових та індивідуальних форм і методів роботи. Переважає орієнтація на індивідуальну роботу з дітьми в усіх вікових групах. При цьому враховуються висновки психологічної науки про роль різних видів діяльності та їх використання в роботі з дітьми різного віку, простежується зв'язок з традиціями народної педагогіки, фольклором, видами національного та світового мистецтва. Враховує вона і принципи інтеграції, системності, комплексності.

Структура оновленої програми виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «ДИТИНА»

Загальна структура програми передбачає інтегроване забезпечення діяльності педагогічного персоналу через практичне представлення програмового змісту роботи в таких аспектах: принципи роботи, співпраця з родиною, зростання особистості, завдання та зміст навчально-виховної роботи, показники успішного розвитку дитини, умови успішної педагогічної роботи, вимоги до розвивального предметного середовища, завдання і зміст роботи музичного керівника, додаткова рекомендована література.

Програмовий зміст навчально – виховної роботи з дітьми представлено по роках життя дитини дошкільного віку (від 2 до 7 років) у такій послідовності: ПЕРША МОЛОДША ГРУПА "КРИХІТКИ",ДРУГА МОЛОДША ГРУПА "МАЛЯТА", СЕРЕДНЯ ГРУПА "ЧОМУСИКИ", СТАРША ГРУПА "ФАНТАЗЕРИ -МРІЙНИКИ", . Вони є логічно та змістовно взаємопов’язаними, поступово ускладнюються та відображують картину цілісного розвитку різних сфер особистості дитини упродовж дошкільного періоду. Інформацію про особливості виховання та навчання дітей 7-го року життя, які не пішли у школу (позаяк частині з них або не виповнилось 6 років або за станом здоров”я, або унаслідок інших причин), розміщено другою складовою у розділі "ДОСЛІДНИКИ".

У змісті кожної вікової групи матеріал систематизовано таким чином: особистість дитини: на що потрібно звернути увагу . Вікові особливості психічного розвитку. Здоров'я та фізичний розвиток.. Організація життєдіяльності дитини.

«Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»,

«Конструювання»,

«Екопростір розвитку дитини»,

-Предметний світ: що навколо мене,

- Соціальний світ: хто поряд зі мною,

- Природний світ : дитина у світі природи

«Гра дитини»,

«Комунікативний розвиток особистості»

«Дитина у світі мистецтва»

-Художньо-продуктивне образотворення,

- Літературне образотворення,

- Музика,

- Гра на дитячих музичних інструментах,

-Театральне образотворення.

До варіотивної частини програми входить:

- Програма " TIP-TOP ENGLIH"

- Дитяче експерементування та винахідництво

- Шахи

- Хореографія

Таке структурування освітніх компонентів забезпечує  взаємодію суспільного і родинного виховання; розвиток емоційного інтелекту дітей на основі зонайомлення з мистецтвом; посилення морально-етичного складника у змісти всіх розділів Програми; особистісно зорієнтовані засади роботи вихователя з дітьми в інклюзивних групах; узгодженість змісту освітніх ліній із програмамою першого класу НУШ.